[email protected] | 0212 549 69 39

CNC LAZER KESİM

CNC LAZER KESİM

CNC LAZER KESİM

Metal sac parcalarının cnc lazer teknolojisiyle kesim işlemidir. Bu makineler genel olarak seri üretim makinesi olarak ta kullanılmaktadır. Dolayısıyle işlemler fason lazer kesim olarak yapılamktadır.

FASON LAZER KESİMDE FİYATI ETKILEYEN UNSURLAR

İşlenecek parçaların teknik resimleri ya müşteriden yada şirketimiz tarafından oluşturulmaktadır. Bu dosyalar cnc  makinde similasyonu yapılıp süreler çıkarılıp saatlik çalışma süresi üzerinden fiyatlandırma yapılmaktadır. Bu süreyi etkileyen bütün paremetreler  fiyatlandırmayıda etkilemektedir. Olası ihtimaller cnc punch kesimdeki paremetrelerle aynı olup fark olarak lazerin keim gücü olarak düşünülebilmektedir.

FASON LAZER KESİMDE İŞLENEN MALZEMELER

Genel olarak st 37 den st 72 ler  ve hatta yay çeliğine kadar malzeme işlenebilmektedir. Bunu dışında paslanmaz 430 kaliteden 304 hatta 316 kalitelere kadar işlem yapılabilmektedir.

 FASON LAZER KESİMDE KESİM KALİTESI

Kesim kalitesi özellikle makinenin işlem hızına bağlı olduğu kadar makinenin yapısı ve markasıda cok önem arz etmektedir. Bu durum düşünüldüğü zaman bazı makineler c sisteminde bazı makineler ise d sistemindedir. Buda kızakların hareketini sınırlayıcı etken olarak karşımıza cıkabilmektedir.Diğer bir unsur ise makinenin programıdır. Lazer kesim yaptığı yerleri ısıtmaktadır. Bazı parçalarda yogun kesim oldugu zaman sogutarak kesim sağlanmalıdır. Yani hep aynı yerden kesim yaplmamalıdır.

KARBONDIOKSIT LAZERDE  KESİM

 Karbondioksit lazer özel olarak gazların ve elektrik yogunluklu çalışan lazerdir. özellikle oksijen manifoltları ve helyum gibi gazgarın kullanıldığı bir rezanatör içinde gazla elektrik ışığının(anot katot yardımıyle) bir tüp içinde lazer ışınlarına dönüşür. Bu lazer ışıkları aynalar yardımıyle malzeme üzerine aktarılıp , istenilen şekilde kesim sağlanmaış olmaktadır.

FASON LAZERDE  ADET ÖNEMLİ Mİ

Kesim memnuniyeti açısından küçük veya büyük , az yada çok denilmeden yapılmaktadır. Fakat makineler üzerinde oluşan setup süreleri mutlak suretle parçalar üzerine yansıtılmaktadır